İnsandı ve insana insan değeri verirdi!

Rahmetli hayırsever iş adamı Nevzat Şahin’i Hatay’da herhalde tanımayan yoktur. Ben de kendisini hayattayken tanıma fırsatı bulanlar arasındayım. Birebir birlikte oturmuş, çay, kahve eşliğinde defalarca kez sohbet etmişim. Küçük, büyük, yoksul, zengin demeden herkesi dinleyen mümkün mertebe sorunlarına yardımcı olmaya çalışan değerli bir isimdi.

Siyaset ve siyasetçilerle de hiçbir zaman yakın bir ilişkisi olmaması belki de en çok dikkat çeken unsurdu. Bildiğim kadarıyla hiçbir siyasi parti ile organik bağı yoktu. Mütevazı kişiliği her zaman ön planda idi. Varlıklı insanların diğerlerine ‘yukarıdan bakma’ huyları o değerli insanda hiç yoktu. İnsandı ve İnsana insan değeri verirdi.

Yanılmıyorsam Küçük Dalyan’da bir oluşuma Cenaze aracı bağışlamıştı. Onun haberini yapmıştım. Güzel de bir haber olmuştu. Eğitime çok destek sağlamakla bilinen Nevzat Şahin’in daha bilmediğimiz birçok alanda insanlığa yardım ettiğini o gün o sohbette öğrenmiştim.

Eğitime sağladığı katkı, burs verdiği öğrenciler, yaptırdığı okul, döşediği eğitim kurumları, kendisine yönlendirilen yoksullara sağladığı maddi destek ve daha birçok şey…

Anlatılarak bitirilmez Nevzat Şahin.

*

Sevgili Şahin 2018 yılının sıcak bir yaz gününde aramızdan ayrıldı. Binlerce kişinin katıldığı bir cenaze töreni ile ebediyete uğurlandı. Bu haberi o gün duyduğumda farklı duygular içine girmiştim. Ben bir büyüğümü Hatay ise aydın, çağdaş, demokrat, vatansever bir hayırseverini kaybetmişti.

O günlerde Nevzat Bey ile her ne kadar görüşüyor olsak ta sevgili oğlu Ersin Şahin ile hiç karşılaşmamıştık. Adını biliyordum sadece. Nevzat amcayı ziyaretlerimde onunla hiç karşılaşmamıştık.

Ve bugün artık Ersin beyi daha yakından tanıyorum.

Nevzat amcanın birebir kopyası,

Yardım severliği ve eğitime düşkünlüğü,

Mütevazılığı ve zarafeti.

O günlerde Nevzat Şahin’de ne yaşadıysam bugün hepsi Ersin Şahin’de var.

İyi ki bu dünyadan geçtin Nevzat Şahin!

İyi ki Ersin Şahin gibi evlatlar yetiştirdin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube