‘İnsanlar artık PKK zulmü altında yaşamak istemiyor!’

AA

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Muhammed Vecih Cuma, Fırat’ın doğusuna yapılacak olası harekata tam destek vereceklerini belirterek, “Bölge halkı bir an önce bu operasyonun başlamasını istiyor. Cumhurbaşkanımızın, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ sözü bölge halkına umut oldu. İnsanlar artık PKK’nın zulmü altında yaşamak istemiyorlar. Özgürleşmeyi bekliyorlar.” dedi.

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde ziyaretlerde bulunan Cuma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye’nin değişik yerlerindeki Türkmenlerin, gerek Münbiç gerekse Fırat’ın doğusuna yapılacak olası bir askeri harekata ellerinden gelen en büyük desteği vereceğini bildirdi.

Harekatla Türkiye’nin sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun hayalden ibaret olacağını belirten Cuma, “Bu operasyon Münbiç’le başlayıp, ümit ediyoruz Fırat’ın doğusuyla mutlak zafere erecektir. Bölge halkı bir an önce bu operasyonun başlamasını istiyor. Cumhurbaşkanımızın, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ sözü bölge halkına umut oldu. İnsanlar artık PKK’nın zulmü altında yaşamak istemiyorlar. Özgürleşmeyi bekliyorlar. Tıpkı ‘Fırat Kalkanı’ ve ‘Zeytin Dalı’ harekatının yapıldığı bölgelerde yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımız gibi özgürce yaşamak istiyorlar.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube