İş dünyasının kalbi Pazar günü Antakya’da atacak!

ALİ YOLCU

17 Kasım Pazar gününü bekleyen Antakya, iş dünyasını ağırlamaya hazırlanıyor. Çatısı altında yer alan 29 federasyon ve 235 dernek üzerinden 24 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket ile Türkiye’nin ‘Gönüllü ve Bağımsız’ en büyük iş dünyası örgütü olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesini Antakya’da yapacak. Daha önce duyurusu yapılan önemli toplantının Antakya’ya iki günlüğüne de olsa hareketlilik getirmesi bekleniyor.

Antakya’da DASİFED ev sahipliğinde gerçekleştirilecek zirveye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, TÜKKONFED Başkanı Orhan Turan gibi isimler yanı sıra firma temsilcisi yüzlerce iş insanı katılacak.

DASİFED yönetimine girişimleri nedeniyle teşekkür eden Antakyalılar her oluşuma benzer etkinliklere imza atmaları için rica da bulundu.

17 Kasım’da ‘Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi’ temasıyla düzenlenecek olan zirveye ev sahipliği DASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Ekinci, zirve de ayrıca, TÜRKONFED ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle, işletmeleri sel gibi afetlere ve mülteci sorunu gibi krizlere daha dayanıklı kılmak için başlatılacak Birleştirici İş İnisiyatifi (Connecting Business Initiative-CBI) programında UNDP Türkiye Ofisi Direktörü Claudio Tomasi ve TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan’ın imza töreninin de gerçekleştirileceğini bildirdi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube