İSTE havacılık topluluğu uçuşa hazır!

HABER MERKEZİ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Havacılık Öğrenci Topluluğu düzenlediği sektörel buluşma organizasyonu, Sivil Havacılık öğrencilerinin olduğu kadar, havacılık ile ilgili tüm kesimlerin yoğun ilgisini çekti. Katılımcılar salona sığmadı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen İSTE Havacılık Öğrenci Topluluğu’nun “Sektörel Buluşma” Organizasyonuna; uzun yıllar bu işe emek vermiş ve aktif olarak çalışmaya devam eden, alanının kıdemli isimlerden olan OnurAir Kabin Hizmetleri Başkanı Tülay Bulut ile Antalya Bilim Üniversitesi ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Tarafından 2018 Yılı Yılın Havacılık Taltif Madalyası layık görülen SunExpress Pilotu Serdar Altunok konuşmacı katıldı.

Organizasyonun açılışında kürsüye gelen İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Sivil havacılık disiplinli bir sektör. Tabii, bu disiplin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine de yansıyor. Sivil Havacılar olarak, Sivil Havacılık Öğrenci Topluluğu olarak yaptığınız iş hem çok havalı hem de çok ciddi bir iş… Sektörü öğrencilerle buluşturmak, aradaki bağlantıları artırmak adına çok mühim… Teşekkür ediyoruz, tekrarını istiyoruz. Motivasyonunuzu hiç bozmayın… Aynı heyecan ile Teknoversite Günleri’mize, TEKNOFEST’e, TÜBİTAK yarışmalarına projelerinizde katılmanızı diliyoruz. Bu konuda da sizlere olan desteğimiz her zaman sürecektir. Nitekim, Sivil Havacılık Yüksekokulumuzun, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine dönüşmesi için başvurularımızı yapmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının son bulmasıyla yapılan çekiliş sonrası öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Organizasyona katılan herkesin hayallerini yazarak birer uçak şeklinde semaya fırlatması sonrasında konuklara plaket takdim edildi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube