İSTE’de yeni açılan bölümlere sürpriz ziyaretçi!

GÜLŞAH DÖNMEZ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Üniversite’nin bu yıl ilk kez öğrenci alan bölümlerine yerleşen öğrencilerin ders heyecanına ortak oldu.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açılan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan; Biyomedikal Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Ekonomi Bölümü ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek,  İSTE’nin “Teknoversite” vizyonu hakkında bilgiler verdi.

Yaptığı ziyaretlerden son derece memnun kaldığını ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Öğrencilerimizin gözlerindeki parıltı bizi daha çok çalışmak için kamçılıyor. Pırıl pırıl gençler. Öğrencilerimiz bizim her şeyimiz. Onlar, üniversitelerin en önemli varlık sebebi ve bu ülkenin geleceği… Bu yüzden onları en iyi şekilde yetiştirmek bizim görevimiz… Onların kendilerinin içindeki yetenekleri keşfedip, yeteneklerinin üzerinde yükselmeleri için fırsatlar oluşturuyoruz. Hepsi ile tek tek ilgileniyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube