İstenirse böyle de olur!

VEYSEL SAVAŞ

Antakya’nın tarihi yapılarının aslına uygun olarak restore edilmesi sonrasında ortaya çıkan manzara ‘İstenirse böyle de oluyor’ dedirtti.

Antakya Silahlı Kuvvetler Caddesi, yanı sıra Hatay Valiliği civarında ki bazı tarihi binaların restore edilmesinden sonra sahipleri tarafından çiçeklendirilerek korunması ortaya müthiş bir manzarayı ortaya koydu.

Bir tarafta yıkık, dökük tarihi binalar diğer bir taraftan yaşanan bu görsel şölene şahit olan vatandaşlar, Hatay Valiliği başta olmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerine ve ilçe belediyelerine seslendiler.

ÖRNEK OLSUN

İstenirse böyle de olur dedirten manzaraları örnek veren vatandaşlar, “Biz de ki tarihi yapılar Avrupa kentlerinin herhangi birinde olsa bunlardan milyonlarca dolar para kazanırlardı. Biz de olunca ne yazık ki kaderine terk edilen binalardan söz edebiliyoruz. Ancak fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi Türkiye’de hatta Hatay’da da olsa bile böylesi manzaralar yaşanabilir. Yeter ki istensin” dediler.

Bu manzaraların Antakya’da ki diğer tarihi binalara da örnek olmasını isteyen vatandaşlar ilgili birimlerin dikkatini çekmeye çalıştılar.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube