İstiklal Marşını okudular, Türkçe şarkı söylediler

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya’da faaliyet gösteren Geçici Eğitim Merkezlerinde Öğrenim gören Suriyeli öğrencilerin oluşturduğu koro “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle Türkçe ve Arapça şarkılardan oluşan repertuarlarıyla izleyicileri büyüledi.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Karakaya ve Okul Müdürleri ile kalabalık veli ve öğretmen topluluğunun izlediği konserde Suriyeli öğrencilerin İstiklal Marşımızı ve Türkçe şarkıları seslendirirken gösterdiği performans izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu Müdürü ve Recep Tayyip Erdoğan Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü Mehmet Tümer organizatörlüğünde, Cemil Meriç Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü M. Yaşar Tangüleç’in katkılarıyla gerçekleştirilen konser Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

İlk defa gerçekleştirilen konser sonunda Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan görevlileri ve koroyu oluşturan öğrencileri tek tek kutlayarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube