İşyerleri arasında çamaşır rezaleti!

ALİ YOLCU

Bankalar adıyla bilinen Haraparası mahallesinde ki çoğunluğunu oto galericilerinin çalıştığı bölgede konaklayan göçebeler, yıkadıkları çamaşırlarını kurutmak üzere buldukları her yere seriyorlar.

İlginç, ilginç olduğu kadar da şık olmayan manzaralara sahne olan görüntülere tepki gösteren vatandaşlar, anılan bölgenin işyerlerinden oluştuğunu ve işyerlerinin bulunduğu bir bölgede çamaşır asılmasını doğru bulmadıklarını söylediler.

Meydana gelen manzaraların çağ dışı olduğunu hatırlatan esnaf yetkili birimlere seslenerek bu rezilliğin önüne geçilmesini istediler.

ZABITA DENETİM YAPSIN!

Esnaf, “Daha önce Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri söz konusu kişilere yönelik baskınlar düzenliyordu. Onları bulundukları bölgeden uzaklaştırıyor çoğu kerede geldikleri illere geri gönderiyorlardı. Uzun zamandır böyle bir baskın yapılmadı. Onlarda artık her yerde boy gösteriyorlar. Bu çevre de hırsızlık olayları da çoğaldı. Artık hiçbirimiz çok rahat değiliz. Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinden yanı sıra polisten bölgede denetim yapılmasını talep ediyoruz” dediler.

Göçebelerin çoğunlukla dükkânların önünde yatarak sabahladıklarını da aktaran esnaf, “Bu soğuk havada bile bunu yapıyorlar. Çocuklarıyla yere serdikleri yataklarda uyuyorlar. Bu aynı zamanda insanca yaşama koşullarına da uygun değildir” ifadesinde bulundular.

Fotoğraflarda anılan bölgede konaklayan göçebelere ait kurutulmak üzere farklı noktalarda asılmış çamaşırlar görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube