Kadın elinin değdiği her yer güzelleşir!

METİN DİNGİL

Antakya’nın kalabalık mahalleleri arasında olan Saraykent Mahallesi Muhtarlığına Ceylan Çete aday olduğunu açıkladı.

Kadın aday Ceylan Çete, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Saraykent Mahallesine kadın elinin değmesinin şart olduğunu belirterek, mahallenin sorunlarının çözümü konusunda da gerekli çabayı göstereceğinin sözünü verdi.

Gazetemiz muhabirine önce kendisini tanıtan Ceylan Çete, biyografisini şöyle özetledi:

“1980 tarihinde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi güzel şehrimiz Hatay’da tamamladım. Şu an turizm ve otelcilik bölümünde lisans yapmakta evli ve 3 çocuk annesiyim.

Seçme ve seçilme hakkının biz kadınlara verilmesinden bu yana halka hizmet alanında ki bu makam için biz kadınların başvurular yok denecek kadar az. Kadın elinin değdiği yerin düzene girdiğini, güzelleştiğini bildiğimden, inandığımdan ve her alan da güzel işler başarabileceğimizi göstermek amacı ile 2019 yılı yerel seçimlerinde Saraykent mahallesi muhtar adayıyım.”

10 YILDIR SARAYKENT’TE OTURUYORUM

Ceylan Çete, 10 yıldır Saraykent mahallesin de ikamet ettiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sorunların birebir gören ve iletişim sıkıntısı yaşandığı için hiçbir zaman sonuca varılamayan dönemlere şahit olan sakinlerden sadece birisiyim. ‘İletişim yoksa hizmet olmaz’ bu hayatın her alanında, her aşamasında böyledir. Oturduğum sitenin iki yıl boyunca yönetim kurulu başkanlığını yaptım. Bu süreç boyunca eksik olan ve yapılabilecek ne var ise sakinlerin faydasına sundum ve tabi ki sonuç takdire şayan oldu. Kadın elinin değdiği anlaşıldı.

Bu hizmet alanındaki en küçük birim olan muhtarlık makamı, emeklilerin zamanını geçirmek için seçtiği iş olmamalı diye düşünen sakinler, iş yapabilecek, amacı gerçekten hizmet olan genç kana ihtiyaç olduğunu belirterek, site için harcadığım enerjimi ve çabalarımı mahallemiz için de istediler. Yoğun istek ve destekleri ile ‘peki’ dedim.”

SOKAKTA ÜŞÜYEN ÇOCUKLAR İÇİN ADAYIM

Muhtarlığın belediye gibi düzenli geliri olan bir kurum olmadığını savunan Ceylan Çete, “Kimse büyük laflarla büyük vaatler vermesin. İlke doğruluk ise bu böyle olmalı. Ek iş değil, tek iş felsefesi ile çıktığım bu yolda, mahalle sakinlerinin sorunlarını belediye ile karşılıklı görüşmeler halinde en kısa zamanda çözüme kavuşturmak amacındayım. Bunun yanında bir kadın olarak, kadınlara verilmesi gereken fakat geciktirilen, ilgilenilmeyen, işi yokuşa sürülen haklarını almak ve yararlarına sunmak başlıca nedenlerimden sadece biri yapılacak o kadar çok şey var ki, basit olmakla birlikte hayata geçirildiği zaman büyük farklar yaratacak projeler ile ikamet edenlerin huzuru sağlayacak, devamında mahallemiz gelişen bununla birlikte, farkı bariz ortada olacak olan seyrine doyum olmayan en çok tercih edilen bir mahalle olacaktır. Hizmet ile birlikte değer katmak için adayım. En çok ta sokakta üşüyen çocuklar için adayım” diye sözlerini tamamladı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube