Kadınlar ‘takı tasarım ve mefruşat’ kursuna ilgi gösteriyor

GÜLŞAH DÖNMEZ

İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kadınların sosyal, eğitsel, mesleki yönden kendilerini geliştirmeleri sağlamak amacıyla dekoratif takı tasarım ve mefruşat kursu bayanlardan ilgi gördü.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bayanlara yönelik açılan el sanatları kurslarının devam ettiğini belirterek “İskenderun Belediyemizin Numune Mahallesi kültür evinde, kadınlara yönelik ücretsiz eğitim kursları devam ediyor. Düzenlenen eğitimlerde kadınların evlerini daha güzel daha dekoratif yapmaları ve bayanların yaptıkları ürünle ile ekonomik hayata katılımının sağlanmasının hedefleniyor. Ayrıca kültür evlerinde eğitim gören kadınların el becerilerini geliştirerek, ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar” diye konuştu.

Düzenlenen kurslara kızına çeyiz yapmak isteyen, torununa nevresimlerini diken, kendi evi için bir şeyler üreten kadınların ilgi gösterdiğini vurgulayan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Kurslarımız yoğun ilgi görüyor. Halk eğitim merkezi eğitmenleri tarafından verilen kurslarımızdan bayanlarımız oldukça memnunlar. Düzenlenen kurslarda emeği geçenleri kutluyoruz” dedi.

İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde, kursların bitiminde kursiyerlere sertifikaları verilirken, çalışmalar da sergileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube