Kaldırım işgaline kesinlikle izin yok!

HABER MERKEZİ

Kırıkhan ilçesinde Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kanatlı Caddesi ve araç trafiğine kapalı olan Beyazıd Caddesi üzerinde yol ve kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik denetim çalışması yaptı.  Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kanatlı Caddesi ve araç trafiğine kapalı olan Beyazıd Caddesi üzerinde yol ve kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik denetim çalışması yaptı.

Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum ve Zabıta ekipleri tarafından, yayalar ve engelli vatandaşların hakkı olan kaldırımların iş yerleri tarafından malzeme konularak işgal edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla esnafları tek tek gezerek uyarılarda bulunuldu.

Kaldırımlara ticari mallarını koyan iş yeri sahiplerinin yanı sıra engelli rampalarının önüne araçlarını park eden araç ve motosikletler kaldırılarak sahipleri de ayrıca uyarıldı. Denetim kapsamında bazı işletmelerin görüntü kirliliğine yol açan yola konulmuş olan seyyar rafları ve ticari malzemeleri kaldırıldı. Zabıta ekipleri, esnafları kaldırım işgali yapmamaları hususunda uyarılarda bulunularak, uyarılara rağmen kaldırımları işgaline devam eden esnaflara cezai işlem uygulanacağının da bilgisini verdi. Kaldırım işgali konusunda düzenli olarak denetim yaptıklarını ve vatandaşların şikâyetlerini dikkate alarak ayrıca çalışma başlattıklarını, kaldırım işgali hususunda Kırıkhan ilçe merkezinde hiç kimseye ayrıcalık tanınmayacağını dile getiren Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum, vatandaşların Kırıkhan’da daha rahat, sorunsuz ve huzurlu bir hayat yaşamalarını istediğini, ilçede yaşayan vatandaşların başkalarının yaptığı hukuksuz bir hareketinden dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bu tür denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini ifade etti..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube