Kalitesi düşük fidan üreticiye zaman kaybettiriyor!

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Hatay Büyükşehir Belediyesi Yöneticilerine seslendi

VEYSEL SAVAŞ

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Hatay Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri ve Yetkili organlarına seslendi.

Kamacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu sözlere yer verdi:

“Hatay da Bilhusus Samandağ ilçesinde üretimi gerçekleştirilerek Türkiye’nin muhtelif bölgelerine satılan Ayrıca Dünya’nın muhtelif bölgelerine ihraç edilen kaliteli, sertifikalı, garantili meyve ile zeytin fidanı üretimi ve pazarlaması söz konusu iken, bu üretimden dolayı Hataya’a istihdam sağlanır iken, HBB’ye yakınlığı ile bilinen malum firma üzerinden diğer illerden düşük kalitede, cinsleri belli olmayan yüksek meblağlar ödemek sureti ile fidan alımı gerçekleştirmeniz kabul edilemez bir tutumdur.

Bu icraata bir isim konması gerekirse ancak ve ancak Hatay halkına ihanetten başka bir isim konması mümkün değildir.

Zira:

1-HBB Kurumu tarafından Kalitesi düşük, cinsleri belli olmayan fidanların üreticilerimize dağıtılması vakit kaybıdır, ürün kaybıdır, emek kaybıdır, ekonomik kayıptır.

2-HBB Kurumu olarak Hatay halkına ait olan paraları Hatay halkının genel menfaatleri doğrultusunda harcamak yerine, adil olmak yerine sırf bir firmayı kayırmak sureti ile zengin etmeye yönelme tercihlerinizi doğru bulmamaktayız.

3- Sayın HBB Yetkilileri Hatay bilhusus Samandağ ilçesi Türkiye’nin sayılı fidan üretim alanlarına, Fidan üreten çiftçilerine ve firmalarına sahip iken her daim kendinize yakın gördüğünüz ve kayırdığınız firma üzerinden başka yerlerden fidan satın almanız etik olmamakla birlikte ahde vefa kuralına uygun düşmemektedir. Bu vefasız davranışınızı şiddetle kınıyoruz.

4- Beş yıl boyunca aynı firma üzerinden satın aldığınız fidanlardan, abartısız bir tanesini bile Samandağ çiftçisine dağıtmaktan imtina iradeniz sosyal, adil ve eşitlikçi belediye anlayışından çok uzak durmaktadır.

5 -Çok yakın bir tarihte Hatay’da bir husus Samandağ İlçesinde çok daha kaliteli sertifikalar ile garantiye alınmış Ayrıca çok daha ucuza satın alabileceğiniz Fidan varken özellik tanıdığınız malum firmayı memnun etmek uğruna kalitesiz ve daha pahalıya mal ettiğiniz 600 bin Fidan satın almanız en düşük manada ihanet olarak adlandırılır.

Zira; milyonlarca liraya mal ederek satın aldığınız 600 bin fidanı Hatay ekonomisine, tanıtımına ve istihdamına önemli katkılar sağlayan Hatay üreticisinden temin etmiş olsaydınız.

Hatay’ın parası Hatay da değerlendirilmiş olacaktı. HBB Kurumu Hatay halkına öncelik tanımak ile mükelleftir.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube