Kar: 26 Ocak’ta sanatseverleri bekliyoruz!

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu bünyesinde sanat yaşamını sürdürecek olan  ‘Türk Halk Müziği Korosu’ 26 Ocak 2019 günü vereceği büyük konsere hazırlanıyor.

Koro’nun usta ismi Onur Kar, farklı meslek gruplarından oluşan 50 kişilik koronun gelecek vaat ettiğini söyledi ve 26 Ocak günü Antakya Kültür Merkezinde halka açık gerçekleştirecekleri konserlerine tüm sanatseverleri beklediklerini söyledi.

Gazetemiz Haber Müdürüne konuşan Onur Kar, koronun amatör bir oluşum olmasına rağmen profesyonel gösteriler sunma iddiasında olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Türk halk müziği korumuz farklı meslek dallarında iştigal eden toplam 50 kişiden oluşuyor. Amatör bir koro olmamıza rağmen profesyonel gösteriler sunma iddiasını taşıyoruz. Amacımız ise sadece Antakya ve Defne ilçelerinde değil Hatay’ın diğer ilçelerinde de konserler vermek ve koromuza yeni bireyler katmaktır. Yaptığımız işten keyif alarak hayatımıza, ruhumuza dokunan bir hissi paylaşmak istiyoruz. Hatay’ın tüm renklerini müziğin büyülü ve birleştirici gücü etrafında birlikte olmaya davet ediyoruz” dedi.

Sanata ve sanatçıya verdiği destek ile tanınan ve asıl mesleği ise inşaat mühendisi olan Onur Kar bir yandan kendi mesleğini yürütüyor diğer bir yandan ise sanatsal faaliyetlerine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube