Kaşıkçı: Erzin-Dörtyol otoyolunda kısa geçişlere ücret alınıyor!

HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz hafta Okulların açılmasıyla birlikte yeniden gündeme gelen “Kaynak Kitap Meselesini” Meclis gündemine taşıyan MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, ikinci soru önergesini de bölgemizin önemli sorunlarının başında gelen Erzin İskenderun Otoyolunun çevre yoluna dönüştürülmesi konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplanması isteğiyle TBMM ‘ye sundu.
Kaşıkçı, Hatay’ın sanayi merkezlerinden Erzin, Dörtyol, Payas ilçeleri sanayi işletmelerine bağlı araçlar, dolum tesislerine sefer yapan araçlar ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Erzin-Dörtyol ilçeleri arasını 14 km, Dörtyol-Payas ilçeleri arasını 9 km mesafede kat etmekte ve bu kısa mesafeler için geçiş ücreti ödemektedirler. Mevcut D-817 karayolunun, ağır tonajlı ve tehlikeli madde sevkiyatı yapan taşıtların yoğunluğu nedeniyle sağlıklı ve işler halini kaybetmesine yol açmıştır. Son yıllarda yaşanan trafik kazalarının yoğunluğu ise dikkat çekmektedir. ” ifadelerini kullandı.
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, enflasyonla mücadele kapsamında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfi Savaş’a da bir çağrıda bulunarak, su faturalarında %10 indirime gidilmesi çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube