Kavşaklar çiçeklendiriliyor!

BÜLENT KAVUK

Mevsimlik çiçek ekimine bir süre ara verdikten sonra yeniden başlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri kentin farklı noktalarında mevcut kavşaklarda mevsime uygun çiçekler ekmeye başladı.

Kavşakları rengârenk kuşatan mevsimlik çiçeklerin Antakya kent merkezinin ve kent merkezi dışında kalan yerleşim birimlerine farklı bir hava verdiğini belirten vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yapılan çalışmaların neden Antakya ile sınırlı tutulduğunu da soran vatandaşlar, “Mesela Defne ilçesine benzer çalışma neden yapılmaz? Neden yapılan çalışmaların büyük bir bölümü Antakya ile sınırlı kalır? Bunu anlamakta sıkıntı yaşıyoruz” dediler.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğüne bağlı ekipler ve yetkililer ise kavşaklarda yürütülen çalışmaların tüm ilçeleri kapsaması için yeni bir çalışma planı hazırlandığını ve bu plan çerçevesinde Hatay ilin de yeşillendirilmeyen, çiçeklendirilmeyen alan bırakılmayacağını aktardılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube