Kaymakam öncülük etti!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Türk Kızılay’ının İskenderun Atatürk Bulvarı Anıt alanı yakınındaki kan bağışı Merkezindeki kan bağışına kurum müdürleriyle birlikte ziyaret eden Kaymakam Yönden, “Kan Bağışı Hayat Kurtarır ve Öne Çık Hayat Kurtar” adı altında yürütülen kampanyaya Cumhur İttifakı İskenderun Belediye Başkan Adayı Fatih Tosyalı da katıldı.

Allah’ın kullarına ‘paylaşarak yücelin’ dediğine vurgu yapan Kaymakam Yönden “Özellikle mağdurlara yardım etmek, imkânlar ölçüsünde bir şeyleri ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak en güzel erdem ve fazilet olsa gerek. Aynı zamanda da insani ve ahlaki bir görevimiz” dedi.

Bağışların en yücesinin ise; insana ve insan sağlığına yapılan bağış olduğunun altını çizen Kaymakam Yönden “Kime ne zaman, nerede lazım olacağı belli olmayan kan hayati bir unsur olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Bu manada tüm halkımızı bir gün kendilerinin de ihtiyaç sahibi olabileceklerini göz önünde bulundurarak kan bağışına davet ediyor, tüm hastalarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Ayrıca, Türk Kızılay’ının tüm yönetici ve çalışanları başta olmak üzere kan bağışına destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube