Kazasız gün yok! Buraya önlem alın!

Defne ilçesi sakinleri Uğur Mumcu Bulvarı alt geçidinde meydana gelen kazaların önüne geçmek için mutlaka önlem alınmasını istedi. Vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesinin kaza noktasında inceleme başlatarak çözüm üretmesini bekliyor.

VEYSEL SAVAŞ

Defne ilçesi Uğur Mumcu Bulvarında geçtiğimiz yıllarda vatandaşların olumsuz fikir belirtmesine rağmen yapımında ısrarcı davranılan ‘Battı Çıktı’ projesi kaza üretmeye devam ediyor.

Uğur Mumcu Bulvarı ‘Battı Çıktı’ projesine bir kez daha tepki gösteren vatandaşlar projenin hem esnafı mağdur ettiğini hem de trafik açısından olumlu hiçbir işe yaramadığını söylediler.

Söz konusu noktada sürekli maddi hasarlı kazalar meydana geldiğini hatırlatan vatandaşlar proje mimarı Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekiplerinin alan üzerinde yeniden inceleme başlatarak kazaların önüne geçilmesini istediler.

Çekmece mahallesi tarafından gelen araçların hızla Sümerler tarafına yol aldığını anımsatan vatandaşlar, “Araçlar Çekmece tarafından hızlı bir şekilde geliyorlar. Batıyorlar ve çıktıklarında o hızla önlerinde ne varsa sürüklüyorlar. Bu kaza ilk kaza değil. Daha önce de benzer büyüklükte çok sayıda kaza meydana gelmiş ve tıpkı bu kazada olduğu gibi araçlar pert olmuş insanlar yaralanmıştı. O günde rica etmiştik, bugünde ricamızı tekrar ediyoruz; yetkili birimler gelsinler ve bu soruna nasıl çözüm bulacaklarsa bulsunlar. İnsanlar mağdur oluyor” ifadesinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube