Kekeme

İzmir’in merkezi sayılan Konak’ta müzik markette çalışırken iş arkadaşım Şiar’ın heyecanlandığı zaman kekemeliği tuttuğunu o gün yaşanan olayda öğrenmiştim.

Aslında iyi niyetli, temiz yüzlü, taşradan gelme delikanlımızın hayatında hiç kız arkadaşı edinmemiş olması en büyük sorunuydu.

Daha doğrusu hiçbir kızın elini bile tutmamış olması, içinde bulunduğu boşluğun derinliğini anlatıyordu.

Bununla beraber işine çok fazla bağlı, hatta kafasını önüne eğdiği zaman gelen müşterilerin taleplerini bile başını kaldırmadan, el kol işaretleriyle yerine getiriyordu.

Müşteriler de Şiar’ın bu davranışına alıştığı için pek sorun yaşanmıyordu.

Ta ki o güne kadar…

Nispeten tenha olan bir iş gününde elemanımız yine kafasını önüne eğmiş CD çekimlerini yapıyordu. Derken genç ve güzel, biraz da açık giyimli iki bayan, İbrahim………nın son CD’ ini almak istediklerini söylediler.

Ben o sırada almış olduğum resim siparişlerini yaptığım için elemanımıza seslendim. Seslendim de onun kafasını kaldırmaya hiç niyeti yoktu.

Oturduğu yerden, bayanlara el işaretleriyle İbrahim………in CD’lerinin kendi oturduğu yerin hemen önündeki vitrinde olduğunu söyledi.

Bayanlar önlerindeki CD’lere baktıkları halde istediklerini bulamadıklarını ve elemandan yardım etmesini rica ederler.

Ne mümkün. Bizim eleman devekuşu misali kafasını önüne eğmiş yine oturduğu yerden el işaretleriyle istedikleri CD’nin yerini tarif etmeye çalışıyordu.

Bayanlar hem istediklerini bulamadıkları için, hem de elemanımızın ilgisizliğinden dolayı kızıp bağırmaya ve eğilip eğilip CD’leri karıştırmaya devam ettikleri sırada, bizim eleman utanmış biraz da kızmış olarak, birden kafasını kaldırıp İbrahim………….in CD’si işte burada diyecekti ki, gördüklerinden dolayı olanlar olur.

İb ib ib ib ra ra ra hi hi hi himin cd cd cd si o o or or orda. Bu bu bu yu yu yu ru ru run.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube