Kent Konseyi ‘Şarbon Hastalığını’ ele aldı!

HABER MERKEZİ

Hatay Kent Konseyi, son günlerde gündemde olan şarbon hastalığına yönelik bilgilendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla toplantı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıya, Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon ’un yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Bozkurt ve konsey üyeleri katılım gösterdi.

Ekonomik ve sağlık bakımından kayıplara neden olan şarbon hastalığı hakkında konsey üyelerine bilgiler veren Kimyon, “Şarbon hastalığı, hayvanlarla temas veya besin olarak tüketmekle insana bulaşmaktadır. Bu konuda insanlarımızın gerekli önlemler alması gerekmektedir. Bugün burada hastalığın bulaşma şekilleri, ve hastalıktan nasıl korunulması gerektiği, tedavi ile alınacak önlemler, hayvan aşılarının önemi ve yaşam alanlarının temizliği hakkında çeşitli konulara değineceğiz. İnsan sağlığı her şeyin önünde gelir ve bizler sağlığımız için elimizden gelenin fazlasını yapmakla yükümlüyüz. Ayrıca gençlik meclisimizi kurmuş bulunmaktayız. Gençlik meclisimiz ile kış münasebetiyle ısınma amaçlı kullanılacak kömürlerin oluşturduğu hava kirlilikleri ve bacaların düzeltilmesi konusunda Hatay Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Kent Konseyi’nin ortaklaşa çalışma gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini konuşacağız “ ifadelerine yer verdi.

Daha önceki süreçlerde Hatay Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Engelliler Meclisi’nin kurulduğunu belirten HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Bozkurt, gençlik meclisinin Hatay’a hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube