Keşke Hatay’ın tanıtımını yapabilseydim!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Para-TAEKWONDO sporcusu Hatay’ın gururu Sabit Köse Şubat ayında yapılacak olan Dünya şampiyonasına kalbi kırık gitti. Hatay’da ki STK ve Belediyelere sitem ederek Dünya Şampiyonasına hazırlıklarına başlayan Hatay Lider Akademi Spor Kulübü Sporcusu Sabit Köse, “Gönül isterdi ki üzerim de Hatay’ı, Antakya’yı, Defne’yi tanıtacak bir eşofman olsaydı. Ay Yıldızlı bayrağımızı temsil ederken Hatay’ın da tanıtımını yapabilseydim. Ancak olmadı. Hatay’dan kırgın ayrıldım” dedi.

Şubat ayının 5’in de Antalya’da gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası hazırlıkları için gittiği Ankara’da ‘Bilet parasını bile kendi cebimden ödedim’ diyen Sabit Köse “Sağlık olsun en büyük sponsorum sevdiklerimin duasıdır” dedi.

Çalıştırıcısının tavsiyesi ile bundan 8 yıl önce spora başlayan Milli Sporcu Sabit Köse gösterdiği azim sayesinde 2011 yılında yapılan müsabakalarda Türkiye birinciliği, Avrupa üçüncülüğü 2018 Haziran ayında Bulgaristan’daki Avrupa Şampiyonasında da ikincilik ve son olarak Türkiye Şampiyonasında da Türkiye birincisi olmayı başardı. Sabit Köse’nin 5 Şubat günü Antalya’da yapılacak olan dünya şampiyonasında da başarılı bir derece ile dönmesi bekleniyor.

HEDEFİMDE ŞAMPİYONLUK VAR

Spora ve sporcuya önem verilmediğini aktararak Gazetemiz Yazarı Ali Yolcu’nun sorularını yanıtlayan Sabit Köse her şeye rağmen umutlu ve mutlu olduğunu şu sözlerle anlattı: “Sporda ilimizi ve ülkemizi temsil etmek için iyi mücadeleyi vermeye çalıştım. Ankara’da yapılan Para Taekwondo Türkiye şampiyonasında rakiplerimi yenerek Türkiye Şampiyonu oldum. Bu şampiyonlukta inanılmaz büyük emek var. Bana inanan ve her daim yanımda olan Hasan Erişik hocam başta olmak üzere destek olan herkese teşekkür ederek, Şubat ayında da Dünya Şampiyonluğunu kazanmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube