Kim neye veya nereye layık?

Lütfü Savaş Belediyede görevli kardeşleri için ‘liyakat’ açıklaması yaptı.

‘Kardeşlerim 5 yıldır görev yapıyorlar neden bugün konuşuluyor? Ana başlığı altında sosyal medya hesaplarından yaptı açıklamasını.

Liyakat konusunda çok şey diyemem, kim neye veya nereye layık onu da bilemem. Lütfü Bey’in hiçbir kardeşini de zaten tanımam etmem. Ancak Lütfü beyin ‘Neden bugün?’ sorusuna da doğrusunu isterseniz anlam veremedim. Çünkü Belediye’de görevli kardeşleri, yeğenleri için Hatay’da zaten çok şey konuşuluyordu. 5 yıl öncede konuşuluyordu. Bugünde konuşuluyor. Son günlerde daha çok konuşulmaya başlanmasının nedenini ise herkes biliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sayın Savaş’ın da hazır olduğu bir ortamda yaptığı açıklamadır.

Neyse beni çok ilgilendirmiyor.

İlgilendirmiyor çünkü Lütfü Savaş bir dönem Antakya, bir dönem, BŞB ve içinde bulunduğumuz dönem yine BŞB de Belediye Başkanlık görevini yürütüyor. Kendisinin kardeşlerini layık gördüğü gibi Hataylılarda kendisini güçlü AK Partiye rağmen tam 3 dönemdir Başkanlık makamına layık görüyorlar.

Halkın tercihi üzerine bir tercih olur mu?

Eğer yaşama sol pencereden bakıyorsanız olmaz!

Olmamalı!

Lütfü Savaş’ı yetersiz görüyorsanız önümüzde ki ilk seçimlerde kendisini gönderir yerine yeterli olduğunu düşündüğünüz kişiyi getiririsiniz.

Kardeşleri, yeğenleri onun hasmı kim varsa belediyede çalışan, belediye ile alışverişi olan ilk gelecek başkan da onları gönderir.

Ve mesele biter!

Doğrusu sadece bu!

Doğrusu sadece bu çünkü Belediye’de görevli kardeşler için gayri yasal bir sorun yok!

Tercih vardır ve bu tercih Başkan Savaş tarafından böyle kullanılmıştır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube