Kimi memnun, kimi tepkili!.

BÜLENT KAVUK

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım dairesi Başkanlığı ekiplerinin şehir merkezinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında birçok sokak trafiğe kapatılarak sadece yayalara açıldı.

Uygulamanın son birkaç ay içinde ciddi bir şekilde artış gösterdiğini söyleyen vatandaşların bir bölümü memnun ancak bir bölümü ise sokakları araçlara kapatma çalışmasını gereksiz ve saçma buluyor.

Gelişmiş şehirlerde bu ve benzeri uygulamaların gerekli olabileceğine dikkat çeken vatandaşlar Antakya gibi zaten her tarafı karmakarışık olan bir kent için uygulamanın anlamsızlığını dile getirdiler.

Vatandaşlar, “Antakya mimarisiyle, trafiği ile otopark sıkıntısı ile ön plana çıkan bir kent. Çevre kirliliği had safhada. Çukurlu yolları, bakımsız caddeleri ortada. Neyin uygulaması bu? Her taraf allak bullak bir durumdayken sen sokakları yayalaştırsan ne olur, yayalaştırmasan ne olur?” dediler.

Yapılan çalışmaları ‘dostlar alışverişte görsün’ uygulamaları olduğunu söyleyen Antakyalılar uygulamalara tepki gösterdi.

Bir kısım vatandaş ise Antakya’nın kadersizliğine katılmakla birlikte bir yerden başlamak ve Antakya’yı güzelleştirmek adına çalışmaların başlaması gerektiğini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube