Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı’nda Hataylılara seslendi..

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Defne Uğur Mumcu Meydanı’nda Hataylılara seslendi.

Alkışlar eşliğinde vatandaşları selamlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını kutlayarak sözlerine başladı. Kılıçdaroğlu, “Ülkenin içinde bulunduğu durumu ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Ama bütün zorlukları aşmasını bilen bir ülkeyiz biz. Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı. Çanakkale Zaferi bir ulusun yedi düvelin önünde diz çökmediği zaferdir, Mustafa Kemal’in başarısını ilk kez tescil ettirdiği bir zaferdir. Çanakkale Zaferi, Milli Kurtuluş Savaşı’nın önsözü demektir. Biz bütün şehitlerimizin, şehit yakınlarımızı ve gazilerimi şükranla anarız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Biz bu ülke için her yerde ve her zaman gerekirse seve seve canımızı feda ederiz. Onun için Türkiye’yi cennet gibi bir ülke yapmak isteriz. Beraber yaşamak için, hiç kimseyi ötekileştirmenin, hiç kimsenin inancını sorgulamadan… İnsan, Allah’ın yarattığı en güzel varlıktır ve başımızın üstünde yeri vardır felsefesiyle ve kültürüyle hareket ederiz.”

Ülkenin içerisinde bulunan olumsuz ekonomik tabloya değinen Kılıçdaroğlu, “Hatay’da çiftçi perişan, Adana’da da aynı şey var, Trakya’da da Uşak’ta da, Diyarbakır’da da aynı şey var. Şimdi gübre, su, ne alırsanız zamlı. Sonra niye pahalı satıyorsun diye pazardaki esnafı terörist ilan edeceksiniz… Pes vallahi. Aklım almıyor bunu” dedi.

KİNLE NEFRETLE BİR TOPLUMU YÖNETEMEZSİNİZ

Toplumun kutuplaştırılmaya sürükleyen tutumlardan uzak durulması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz. Bir toplum, sevgiyle, ilgiyle, deneyimle, birikimle yönetilir. Toplum ayrıştırılmaz kaynaştırılır. Bir toplumda bir kişi açsa, yoksulsa o toplumun rahatsız olması lazım. Güzel Türkiye’yi hep beraber birlikte inşa edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Miting meydanında AKP’ye oy veren vatandaşlara da seslenen Kılıçdaroğlu, “Geçmişte sandığa gidip AKP’ye oy veren kardeşlerim var. Bugüne kadar hiç kimseye neden şu partiye oy verdin veya vermedin diye özel bir suçlama yapmadın. Herkesin tercihi başımın üstünedir. Ama sandığa gidip de AKP’ye oy veren kardeşlerimin düşünmesi lazım. Ya arkadaş, 17 yıldır ben seni omuzlarımda taşıyorum. 17 yıl dedin ki, tek başıma iktidar olacağım. 17 yıldır istediğim kanunu çıkaracağım dedin, çıkardın. 17 yıldır vergi istedin, 17 yıldır vergi ödüyor herkes. Teneffüs ettiğimiz havada şimdilik vergi yok, ileride ne yaparlar bilmiyorum. Özellikle kim düşünecek? Geçmişte AKP’ye oy veren kardeşlerim düşünecek. ‘Benim çocuğum işsiz, damat beyin bir eli yağda bir eli balda. Sen damadını korudun, her türlü imkanı verdin, benim çocuğum işsiz’ diye düşünmeleri gerekiyor” dedi.

İŞSİZLİK 8 MİLYONA YAKLAŞTI

Ülkede her geçen gün artan işsizliğe değinen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “İşsizlik 8 milyona yaklaştı, son 1 yılda işsiz kalanların sayısı 1 milyon kişi. 1 milyon kişinin işsiz kalması, 1 milyon eve para girmemesi demektir. 1 milyon evde babanın, çocuğuna harçlık verememesi demektir, 1 milyon evde huzurun ve bereketin olmaması demektir. Saray’dakiler işsizliğin, yoksulluğun ne olduğunu biliyorlar mı? Bir çocuğun yatağa aç girmesinin bir anne açısından ne kadar acı olduğunu biliyorlar mı?” ifadelerini kullandı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube