Kırıkhan’a 9 madalya ile döndüler!

SPOR SERVİSİ

Kırıkhan Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, WUSHU Federasyonu Kyokishin Takımı 3-7 Temmuz 2019 tarihleri arası Ankara’da yapılan 15 Temmuz Şehitleri Uluslararası açık Kyokishin Avrasya şampiyonası müsabakalarında takım olarak 3 birinci, 3 ikinci ve 3 üçüncülük alarak toplamda 9 madalya kazanıp büyük başarıya imza attılar.

Kırıkhan Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcuları, Milli takım antrenörü Ali Çeltik nezaretinde 14 sporcuyla çıktıkları Avrasya Şampiyonasında, 70 kg. gençler kategorisinde Hüsni Nabhan birinci, 55 kg. büyükler kategorisinde M. Mustafa Ülger birinci, 35 kg. yıldızlar kategorisinde Ali Tatar birinci, 55 kg büyükler kategorisinde Anna Çelik ikinci, 75 kg. gençler kategorisinde Mahmut Nabhan ikinci, 30 kg. yıldızlar kategorisinde Ömer Faruk Tatar ikinci, 70 kg. büyükler kategorisinde Ahmet Gündüz üçüncü, Artı sıklet büyükler kategorisinde Gizem Darıcı üçüncü ve 50 kg’da Ümit Bedirhan Ülger üçüncülük madalyası alarak Kırıkhan’ın gururlandırdılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milli takım Antrenörü Ali Çeltik; “Uluslararası müsabakalarda İlçemize ekip halinde kazandırmış olduğumuz başarılardan dolayı ve ayrıca bu müsabakalarda Ülkemizin takım halinden 1. Olmasına katkı sağladığımız için büyük bir onur ve gurur duymaktayım. Bu vesile ile bütün sporcularıma teşekkür ederim. Bundan sonraki hedefimiz Kırıkhan’daki 18 olan Milli sporcu sayımızı daha yüksek sayılara ulaştırıp sporcularımızı Avrupa şampiyonu yapmaktır” dedi.

Elde edilen başarıyla ilgili açıklama yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise “Kırıkhan’lı sporcularımız Uluslararası müsabakalarda elde ettikleri derecelerle bir kez daha bizleri onurlandırmış, gururlandırmışlardır. Bizlere bu gururu yaşatan Milli Antrenörümüz Ali Çeltik başta olmak üzere, bütün sporcularımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca takım halinde 1. Olan Türk Milli takımımızı da elde ettikleri başarılardan dolayı cani gönülden kutluyor başarılarımızın devamını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube