Kırıkhan’da ‘Şiir Gecesi’

GÜLŞAH DÖNMEZ

Gazetemiz yazarlarından Musa Göçer sanat etkinliklerine ara vermeksizin devam ediyor.

Üyesi olduğu Kırıkhan Kültür ve Sanat Derneği’nde her çarşamba gerçekleştirdiği şiir gecelerinde birçok şair ve yazarı ağırlayan Musa Göçer’in bu haftaki konukları Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi Müdürü Süleyman Küçükrecep, şair ve yazar Yaşar Uğurlu, tiyatrocu Sevcan Rencüzoğulları ve şair Alev Mersin.

Gazetemize konuşan Göçer, Hatay’ın bütün ilçeleri kapsayan bir edebiyat kardeşliği amaçladığını ve bu tür etkinliklerle bu bağı çok daha güçlendireceğiz. Edebiyat ayrıştırma değil birleştirme, kaynaştırma aracıdır. Ben yaptığım bütün etkinliklerde hiçbir edebiyat derneğinin veya siyasi gücün gölgesini kabul etmeden bireysel çalışmalar yaparak daha başarılı olduğumu gördüm. Bu tür çalışmalara ara vermeden devam edeceğim. Sanat adına farkındalık yaratıp insanımızın ilgisini sanat çiçekli bahçesine ve o güzel ruh haline çekmeye çalışıyorum. Bu çalışmalarım sırasında bana destek veren büyüklerime, Hatay’ın gerçek edebiyat seven dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugün akşam saat 19.30’da Kırıkhan’da çok kıymetli misafirlerim olacak. Antakya, Samandağ, Defne ve Harbiye’den gelecek sanatın güzel isimlerini misafir ederek kurmaya çalıştığımız gönül köprüsünü daha da sağlamlaştıracağız. Önümüzde ki hafta Pazartesi Mustafa Kemal Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde imza ve söyleşi gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalarımıza ek Şiir Köy Okullarında çalışmamızda devam ediyor. Belirlenen takvimde köy okullarımıza misafir olup o çocuklarımızı unutmadığımızı da göstereceğiz. Yapılacak etkinliğe sanatsever dostlarımızı davet ediyorum” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube