Kırtasiyede büyük market tehdidi!

ALİ YOLCU

Antakya Kitapçılar ve Kırtasiyeciler Derneği Başkanı sevilen isim Atilla Önal, Kırtasiyecilerin böyle devam etmesi halinde kısa bir süre içinde mahalle bakkallarının durumuna düşerek büyük marketlere yenileceğini söyledi.

Kırtasiye malzemelerinin büyük marketlerde de satılmaya başlandığını hatırlatan ve bundan duydukları rahatsızlığı dile getiren Atilla Önal, “Bu sistem kırtasiye dükkânlarının kapanmasına neden olur. Mahalle aralarında hizmet veren kırtasiyeciler günün her saatinde açık ve öğrencileri bekliyor. Veli bizden alışveriş yaptığı zaman borca yazdırabiliyor. Mahalle çocuklarını kendi çocuklarımız gibi görüyor ve öyle hizmet ediyoruz. Vatandaşlarımızdan rica ediyoruz; kırtasiye alışverişlerini hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı olan mahalle kırtasiyecilerinden ve yerli üretim mallardan yapsınlar” dedi.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde ki işyerinin önüne ‘Doları yırtıyoruz, enflasyonu bitiriyoruz, devletimizin yanındayız’ pankartı asarak dolara karşı tavrını net bir şekilde ortaya koyan Atilla Önal, enflasyon ve dolara karşı tüm vatandaşları el ele vermeye çağırdı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube