Kış mevsimindeyiz ama su kesintileri sürüyor!

BÜLENT KAVUK

Birçok yerleşim biriminde olduğu gibi Antakya’ya bağlı Odabaşı mahallesinde de su kesintileri devam ediyor. Kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde dahi su kesintilerinin sürmesine anlam veremediklerini söyleyen mahalle sakinleri bir kez daha Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSA birimine seslenerek su kesintileri ile ilgili çalışma başlatmalarını istediler.

Su sayaçlarına bağladıkları motorlar sayesinde günün gece saatlerinde su alabildiklerini söyleyen Odabaşı mahalle sakinleri soruna çözüm istediler.

5 binden fazla nüfusu olan mahalle sakinleri daha önce de susuzluk nedeniyle basın yayın kuruluşlarına haber olduklarını ancak buna rağmen yetkili birimlerin sorunlarıyla ilgilenmediklerini aktardılar.

Geçtiğimiz aylarda Odabaşı Mahalle Muhtarı Can Koşar’da yaşanan su sıkıntısı ile ilgili gazetemiz muhabirlerine bilgi vermiş ve mahallesinde yaşanan su sıkıntısının şebeke borularının ince olmasından kaynaklandığını ileri sürmüştü.

Kendisinin HATSU ilgili birimleriyle konuya ilişkin defalarca istişarede bulunduğunu belirten Muhtar Koşar, “Yürütülen bir takım çalışmalar var. Ancak an itibariyle halen mahalle sakinleri olarak sağlıklı bir suya ulaşabilmiş değiliz. Su sorunumuzun yakında çözüleceği ümidiyle bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube