Kış öncesi MOBESE bakımı

ALİ YOLCU

Yaklaşan Kış mevsimi öncesinde Antakya merkez başta olmak üzere diğer ilçelerde mevcut MOBESE kameralarını bakıma alan ilgili birimler, çalışmanı kısa bir süre içinde bitirileceğini söylediler. Bazı kameraların arızalı olduğunu dile getiren ekipler yapılan çalışma çerçevesinde hem arızalı olan kameraları onardıklarını hem de diğerlerinin bakımının yapıldığını söylediler.

Başta asayiş ve trafik olmak üzere birçok alanda yaşanan olaylara daha sonra tanıklık eden MOBESE kameralarının insan yaşamına girmesiyle birlikte bu alanlarda büyük rahatlama yaşandığına dikkat çeken vatandaşlar ise Suriyelilerle birlikte 2 milyonu aşan nüfusuyla Metropolleşen iller arasındaki yerini alan  Hatay’ın nüfus yoğunluğuna ve göçlere bağlı olarak asayiş olaylarının da giderek arttığına dikkat çektiler.

Emniyet güçlerinin asayiş olaylarının aydınlatmasında önemli rol oynayan gereçlerden biri olan MOBESE Kameraları da artık yaşamımızdaki yerini aldığının altın çizen vatandaşlar, kameraların sayı olarak artırılmasını da istediler.

Bilindiği üzere yapılan son çalışmalar sonrasında Hatay ilinin 15 ilçesinde de gerekli görülen tüm noktalara MOBESE kameraları konulmuş ve faaliyete geçirilmişti.

Fotoğraflarda Antakya kent merkezinde mevcut MOBESE sitemini bakıma alan ilgili ekipler görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube