Kömürde dağıtım başladı!

ALİ YOLCU

Hatay ili genelinde yaklaşık olarak 75 bin haneye yapılan yakacak kömür yardımında ikinci parti çalışmaları başladı. Birinci partinin Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapıldığını aktaran yetkili birimler son partinin ise Kasım ve en geç Aralık ayı sonuna kadar dağıtımının tamamlanacağını söylediler.

Yaklaşık olarak 50 bin ton kömürün dağıtımının yapılacağı Hatay ili genelinde en büyük payı merkez ilçe Antakya alıyor.

Antakya-İskenderun karayolu üzerinde ki eski Karayolları Müdürlüğünün bulunduğu boş saha indirilen çuvallı kömür torbaları bulundukları yerden araçlara yüklenip ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerinin önüne kadar götürüyorlar.

KÖMÜR, PARA VE GIDA YARDIMI

Yapılan bu çalışmadan memnun kalan vatandaşlar ise, “Daha önce kömürü biz gidip merkezden alıyorduk. Ancak bir kaç yıldır devletin kendisi kömürümüzü evimize kadar getiriyor bizim için büyük bir rahatlık oldu” dediler.

Hatay İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle gerçekleştirilen yardımlarla ilgili bilgi veren bir yetkili ise yapılan kömür yardımı dışında Hatay Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak yine ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve para yardımı yapıldığın da söyledi.

Fotoğraflarda Karayolları eski hizmet binasının bulunduğu boş alan da dökülen ikinci parti kömür yardımı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube