Kondakçı Ramazan Bayramını kutladı!

ÖZKAN BAKKAYLI

İlimizin tanınmış iş adamları arasında yer alan Kerim Kondakçı’nın 1980 yılında aile şirketi olarak kurduğu Ekrem Otomotiv, Antakya-İskenderun yolu üzerinde ki merkez binalarında faaliyetlerini sürdürürken yılbaşından bu yana da Türkiye’nin ticaret merkezi İstanbul’da faaliyet vermeye başladılar.

Yılda binlerce TIR’ın alım satımını yaparak adlarını bu alanda altın harflerle yazdıran firma, İstanbul’da Çatalca’da da şubeleşerek bir kez daha adından söz ettirdi.

1980 yılında Antakya’da, Oto Alım-Satım, taksi satışı, kamyon ve kamyonet gibi ulaşım araçlarını pazarlamak üzerine Kerim Kondakçı tarafından kurulan Ekrem Otomotiv, 1994 yılına kadar TIR alım- satımı ve uluslararası nakliyeyi bir arada yürüttü.

Firma, 2009 yılında itibaren yalnızca satışa odaklandı. Bünyesindeki tüm araçları satışa çıkaran kuruluş, bu konuda gelen olumlu geri dönüşleri değerlendirmesinin ardından yalnızca alım satıma yönelik faaliyet gösteren kurumsal bir şirkete dönüştü.

‘1980’den Günümüze Devam Eden Dostluk’ sloganı yanı sıra Kerim Kondakçı’nın çocuklarının da şirkette görev almalarıyla birlikte büyümesini sürdüren Ekrem Otomotiv, bugün kendi dalında Türkiye’nin en büyük Tır pazarları arasında olduğu biliniyor.

Görüşüne başvurduğumuz Ekrem Tır Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kondakçı, daha büyük atılımlar yapmak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

İstihdam sağlayarak hem ülkenin hem de yöremizin gelişmesi için çaba gösterdiklerini belirten Nevzat Kondakçı Ramazan bayramını da kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube