Konumuz; Cerebral Palsy

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı- Cerebral Palsy Türkiye’nin işbirliği ile hayata geçirilen;  ‘Konumuz Cerebral Palsy’ adlı seminer HATMEK’te gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen seminere, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. İpek Akman, çok sayıda profesör ve uzman doktor ile vatandaş katılım gösterdi.

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Savaş, “Cerebral Palsy zor bir hastalık ve tüm aileyi ilgilendiriyor. Bu hastalık hakkında uzmanlarımızın ve doktorlarımızın aileyi bilgilendirmesi, ailelerin de bu süreçte hayata küsmeden çocuklarını topluma kazandırmaları gerekiyor. Bu amaçla gerçekleştirilen bu faydalı organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugünkü toplantının ailelerimiz ve hastalarımız için güzel sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Seminer ile ilgili düşüncelerini paylaşan Prof. Dr. Akman, “Biz her sene iki kere eğitim faaliyetleri düzenliyoruz. İki oturum şeklinde gerçekleştirdiğimiz seminerin ilk oturumunda uzman doktorlarımıza yönelik bilimsel bir toplantı, ikinci oturumda ise ailelerin sorularını yanıtlamaya çalışıyoruz. Ekibimizde çocuk nörolojisi uzmanları, fizyoterapistler, ortopedistler, pedagog ve psikologlar yer alıyor. Bu şekilde ailelere destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca akademik kurulumuzun uzmanlara ve ailelere yönelik olarak yayınladığı kitapları, seminerlerimizin sonunda katılımcılara hediye ederek güncel bilgileri hedef kitleye ulaştırmaya çalışıyoruz. Bize ev sahipliği yapan Hatay Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların sonunda Akman, Başkan Savaş ve Genel sekreter Maden’e teşekkür plaketi takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube