Köpek şikâyetleri her yerden!

ALİ ZAN

Hatay ili genelinde sokak köpekleriyle ilgili gelen şikâyetler her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle Defne İlçesinde ikamet eden vatandaşların bu alanda yaşadıkları sorunlarda ciddi artış yaşanırken Antakya ve Samandağ gibi ilçelerden de şikâyetlerin ardı arkası kesmiyor.

Kentin her karesini dolduran köpeklerin aşılı olup olmadığını bile bilemediklerini söyleyen vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerini defalarca uyarmalarına ve sosyal medya hesaplarında açıklamalar yapmalarına rağmen bu konu ile ilgili kimsenin yaptığı bir şey olmadığını söylediler.

Son açıklamanın geldiği adres ise Samandağ belediye başkanı Refik Eryılmaz’dan geldi.

Eryılmaz Gazetemiz yazarı Ali Yolcu’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Samandağ’ın pek çok sorunu var. İnsanların su ihtiyacı had safhada.. Ancak bana gelen şikâyetlerde insanlar ‘Biz suda istemiyoruz, yolda istemiyoruz. Şu köpekleri başımızdan alın başka bir şey istemiyoruz diyorlar” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkili birimlerine seslenen isimler arasında yer alan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, bu sorunun bir an önce çözümünü istedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube