Köy okuluna ‘robotik laboratuvarı’

GÜLŞAH DÖNMEZ

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, İstanbul Beyoğlu Alman Lisesi ve Sainte Pulcherie Fransız Lisesi ile ortak bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.

Bahçeşehir Kampüs Müdürü Sefer Kaplan, gazetemize yaptığı açıklamada, “Bahçeşehir Koleji öğrencilerimiz Sainte Pulcherie Fransız lisesi öğrencileri ile projeyi detaylandırmak için İstanbul’da buluştular. Ardından Alman Lisesi ve Fransız Lisesi öğrencileri Özengili Ortaokulunda hazırlık yapmak ve malzeme-materyal tedariki için Hatay’da misafir ettik.

Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Özengili Ortaokuluna robotik laboratuvarı kurmak amacıyla yola çıktıkları projede, projeyi finanse etmek için çeşitli organizasyonlar yaptılar. İlk olarak tamamen kendilerinin organize ettiği bir konser düzenleyen öğrenciler, yaklaşık 250 kişiye müzik dolu bir akşam yaşattılar. Piyano ve keman dinletilerinin olduğu konserde ayrıca kendi müzik grupları Tumani ve Hekza’nın performansları da yer aldı.

Öğrencilerin bir sonraki organizasyonları ise kendi kampüslerinde düzenlenen Ulusal Maker Faire etkinliğinde okullarında kantin olmayışını fırsata çevirerek, girişimci ruhla oluşturdukları kantinleri oldu. Tamamen kendi imkanları ile temin ettikleri ürünleri etkinliğe katılan ziyaretçilere yapılan satış yaparak, kuracakları laboratuvar için ciddi bir gelir elde ettiler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube