Küçükdalyan’a 10 dönümlük park kazandırılıyor

HABER MERKEZİ

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Küçük Dalyan Mahallesi’nde 10 dönüm büyüklüğünde yeni bir parkın yapım çalışmalarının başladığını belirtti.

Başkan Yılmaz, Antakya genelinde irili ufaklı toplam 179 adet park ve yeşil alan bulunduğunu, bir taraftan mevcut parkların belirlenen periyodik program çerçevesinde bakım ve onarımlarının devam ettiğini diğer taraftan da şehrimize yeni parklar kazandırılması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü vurguladı.

Başkan Yılmaz, “Esenlik Mahallesi’nde 5 dönüm büyüklüğünde yeni bir parkın yapımını tamamladık. Çimlerin Eylül ayında çıkmasıyla birlikte park yemyeşil bir görünüme kavuşacak. Şimdi de Küçük Dalyan Mahallesi Selim Nevzat Şahin Caddesi yanında 10 dönümlük alanda yeni bir parkın yapımına başladık. Ekiplerimiz alanda tesfiye, moloz kaldırma ve yabani ot temizliği çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ardından yürüyüş yolları, topraklama, oyun grubu, oturma bankı, çöp kutuları, aydınlatma montesi ve bitkilendirme çalışmalarına geçecek. Kısa bir zamanda bu parkımızı da tamamlayarak hizmete sunacağız. Mahalle sakinlerimize ve Antakya’mıza şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Yeşiller içinde bir Antakya için çalışmalarımız aralıksız devam edecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube