Kültür Temel Lisesi öğrencileri şehitleri unutmadı

GÜLŞAH DÖNMEZ

Kültür Temel Lisesi, Antakya Şehitliğine ziyaret gerçekleştirdi.

Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken önderliğinde ellerinde Türk Bayrakları ile Cumhuriyet -Cengiz-Rüstem Tümer Paşa caddesi güzergahlarını kullanarak öğretmenleri nezaretinde şehitliğe gelen öğrencilere yol boyunca vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Antakya şube müdürü Kadir Urfalı,Müdür yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu, öğretmenler ve öğrencilerin şehitlerimizin mezarlarını dualar eşliğinde ziyaretlerinin ardından Kültür Temel Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Cemile Gök tarafından Kuran-ı Kerim okunarak dua yapıldı. Şehitlik ziyareti şehitlik anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Her daim toplumsal değerlerine sahip çıkan geleceğimizin teminatı gençler ile gurur duyduklarını ifade eden Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, “Kültür ailesi olarak daha önce de birçok kez yaptığımız gibi bugünde vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitlerimizi ziyaretimizde okuduğumuz dualar ile aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle andık. Ruhları şad olsun. Etkinliğimize aynı zamanda ebediyete intikal eden öğretmenler için de dua edilip ruhlarına Fatiha okundu. Her daim toplumsal değerlerine sahip çıkan geleceğimizin teminatı gençlerimiz ile gurur duyuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube