Kültür’den ‘Öğretmenler Günü’ne özel kutlama

GÜLŞAH DÖNMEZ

Eğitim öğretimdeki başarısının yanında etkinlikleri ile de fark yaratan Kültür Eğitim Kurumlarının geleneksel öğretmenler günü programı yoğun katılım ile gerçekleşti. Kültür Eğitim Kurumları Kurucuları Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik, Linda Girişken, Yeliz Geyik, Antakya Şube Müdürü  Kadir Urfalı, Samandağ Şube Müdürü Şekibe Harbelioğlu, Samandağ  Kültür Özel Öğretim Kurs  Müdürü Ercivan Duran, Antakya şube müdür yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu ile Antakya ve Samandağ şubelerinde görev yapan öğretmenlerin tamamının katılım gösterdiği etkinlik  Kuzeytepe Umut Et Restaurant’ta gerçekleşti. Etkinlikte ayrıca Kültür Eğitim Kurumlarının her daim önem gösterdiği basın mensupları da aileleri ile birlikte programdaki yerlerini aldılar.

Öğretmenler gününe özel hazırlanan etkinlikte her bir ayrıntı en ince biçimde düşünülürken öğretmenler aileleri ile birlikte kahvaltı keyfi yaparken çocukları da güne özel olarak getirilen palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken eğitimi dönüştürmenin en iyi yolu öğretmenlere güç vermektir diyerek başladığı konuşmasında, “24 Kasım Atatürk’ün ifadesi ile ‘öğretmensiz olunamayacağı’ gerçeğinin daha çok farkına ve bilincine varılmasını vurguladığımız bir gündür. Milletleşmede en büyük payı, emeği ve şerifi olan öğretmenin günümüz ve geleceğimiz için daha sağlıklı demokratikleşme, milli kültürümüzle uyumlu, daha hızlı çağdaşlaşma süreçlerindeki görev ve sorumlulukları günümüzde daha çok artmıştır.

Öğretmen, yeri doldurulamaz öğretici, eserine kıymet biçilmeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealist, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır.

Kültür Temel Lisesi Öğretmenler Günü kahvaltı programının finalinde tüm öğretmenlere karanfil dağıtılırken Okul Kurucuları tarafından da Kültür Temel Lisesinin eğitimde başarısında en büyük rolü oynayan öğretmenlere hediye takdimi yapıldı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube