Kural dışı uygulamaları kabul etmiyoruz!

Milli Yüzücü Şaydak, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve ona bağlı Antakya havuzu yönetimine eleştiride bulundu..

VEYSEL SAVAŞ

Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü Kurucusu ve Antrenörü Murat Şaydak, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve ona bağlı Antakya havuzu yönetimine eleştiride bulundu.

Şaydak, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü olarak 2007 yılından bu yana faaliyetteyiz. Hatay genelinde Akdeniz bölgesinde ve Türkiye’de aldığımız başarılar ortadayken, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve ona bağlı Antakya havuzu yönetiminin bize takındığı tavırları hayretle izlemekteyiz.  Kulübümüz, geçimini altyapı ve acemi eğitimi vererek sağlıyor. Müsabakalara bile girerken, kulüp masrafları kendi cebinden karşılamaktadır. Yapılan bu kısıtlamaları ve kural dışı uygulamaları kabul etmiyoruz, kınıyoruz. Bu sıkıntılardan dolayı, Antakya yüzme kulübü yok denecek kadar az kalmıştır.

Kulübümüz sporcusu Torpido lakaplı Ömer Şaydak’ın müsabakalar da aldığı başarıları görmezden gelen ve takdir etme, tebrik etme gereği bile duymayan sözde spor il müdürlüğü bazı yöneticileri, Antakya havuzunu babalarının malı gibi evirip çevirmektedirler.

Antakya havuzunu kullanan Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü olarak bir tek biz kaldık. Spordan sorumlu il müdürlüğünün bize sahip çıkmadığını aksine, başarımıza ve yükselmemize engel olduğunu buradan duyuruyorum.

Yüzme saatimiz dışında havuz içindeki boş alanlarda ısınma hareketleri yapmamız engelleniyor. Sporcularımızdan havuz kullanma aidatı ve kulvar ücreti isteniyor.

Kulüp antrenman saatinde boyu 50, eni 25 metre olan olimpik yüzme havuzunda sadece 2 metrelik bir kulvar alanında çalışma yaptırıyorlar. Boş alanları, başka kulüp olmamasına rağmen yasaklıyorlar. Kulüp antrenman saati bitmeden, sporcularımız sudan çıkmadan havuza kimyasal ilaç atılıp, kabaca havuzu terk etmemiz isteniyor.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube