Kurtuluşumuz tarım ve turizmdedir!

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz yaklaşık 2 yıl önce kurdukları Samandağ Kadın Girişimi İşletmecilik Kooperatifi hakkında bilgi verdi. Söz konusu Kooperatifi Tarımsal kalkınma Kooperatifi ve Gastronomi Evi inin takip edeceğini söyledi

ALİ ATASOY

Samandağ Belediyesi öncülüğünde kurulan Samandağ Kadın Girişimi İşletmecilik Kooperatifini yaklaşık 2 ay önce yine Samandağ’da kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi takip edecek.

Bu alanda Samandağ’da önemli gelişmeler yaşandığını söyleyen Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Gastronomi Evi konusunda da ciddi girişimler olduğunu aktardı.

Gazetemiz Yazarı Ali Yolcu’ya konuşan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, dünya genelinde toplam 26 adet Gastronomi Evi bulunduğunu ve bunlardan ikisinin Türkiye’de birinin de Samandağ’da olacağına dikkat çekti.

Konuya ilişkin görüş bildiren Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz Hatay’ın bir sanayi memleketi olmadığının altını çizerek şunları söyledi: “Bizim kurtuluşumuz tarım ve turizmdedir. Bu iki iş alanı oldukça önemlidir. Bu çalışmalar Samandağ’da yaşanan işsizlik sorununa çare olacaktır” dedi.

Kuruluşunu yeni bitirdikleri Tarımsal Kalkınma kooperatifinin binlerce ortak sayısı ile tarım alanında hızlı bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Eryılmaz, “Toplumu yeniden üretime dönüştürme misyonu taşıyan bu projede yer almak isteyen, tarıma ilgi duyan herkesi kooperatife üye olmaya bekliyoruz” dedi ve giriş sermayesinin 10 bin lira ile sınırlı olduğunu sözlerine ekledi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube