Kuruduuuk!

Türkiye’nin diğer birçok yerleşim birimi ve bölgesinde yaşanan kuraklık, ne yazık ki ilimiz Hatay’da da yaşanıyor. Böyle devam ederse Yaz mevsiminde Hataylılar cehennemi yaşayacak!

VEYSEL SAVAŞ

Türkiye’nin tamamında yaşanan kuraklık ne yazık ki Akdeniz Bölgesi ve ilimiz Hatay’da da etkili olmaya devam ediyor. Yaklaşık 6 aydan bu yana ciddi bir yağışın yaşanmadığı Akdeniz Bölgesinde ve ilimiz Hatay’da akarsular kendi kabuklarına çekildiler.

Vatandaşları ürküten manzaraların yaşandığı Hatay’da dere, Çay, nehir gibi akarsuların tamamı kuruma safhasına geldi. Mevsimin Kış ve su tüketiminin en az seviyede olmasına rağmen yaşanan manzaraları korkutucu bulan vatandaşlar, gelecek yaz mevsiminden oldukça endişeli.

SUSUZLUK HATAY’DA HEP VARDI!

Hatay ilinin zaten eskiden bu yana yağış olsa da su sorunu yaşayan bir il olduğunun altını özellikle çizen vatandaşlar, “Bizim için ne yazık ki çok şey değişmiyor. Yöneticilerin duyarsızlığı ve geleceği ön görmemeleri nedeniyle zaten yıllardır su sıkıntısı yaşayan bir yerleşim birimiyiz. Yağış varken de susuzluk çekiyoruz. Bu yıl yağışlar az oldu. Allah sonumuzu hayırlı kılsın” dediler.

Bilindiği üzere Türkiye’nin diğer Büyükşehir Belediye Başkanları olduğu gibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ta geçtiğimiz günlerde kuraklığa dikkat çekmiş ve vatandaşların su tasarrufunda bulunmasını istemişti.

Fotoğraflarda Defne ilçesinin özellikle kış mevsiminde en coşkulu haliyle akan Hana deresinin 2021 yılı Ocak ayı manzarası görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube