Kusurları yoksa görevlerine dönerler!

HABER MERKEZİ

Hatay Valisi Erdal Ata ilimizde görev yaparken İçişleri Bakanlığı kararı ile görevden alınan muhtarlarla ilgili bir açıklama yaptı. ÖZYURT’un dün manşetten verdiği haberi doğrulayan Vali Ata,  “6 muhtarımız hakkında görevden el çektirme kararı verilmiştir. Bu onların suçlu olduğu anlamını taşımaz. Gerekli hukuki süreç tamamlandığında herhangi bir kusurları olmadığı belirlenir ise görevlerine döneceklerdir” sözlerini kullandı.

MUHTAR DEVLETLE VATANDAŞ ARASINDAKİ KÖPRÜDÜR

Hatay Valisi Erdal Ata, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü ve Muhtarlar, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu ve İl Mahalli İdareler Müdürü Lütfü Şaklar’ın da aralarında bulunduğu heyeti makamında kabul etti. Ziyarette kısa bir değerlendirme yapan Vali Ata muhtarlarımızın, devlet-millet buluşmasında önemli bir görev icra ettiğini belirtti. Vali Ata, “Muhtarlık müessesesi 1829’dan günümüze 189 yıllık bir tarihe sahiptir. Muhtarlık, modern kamu yönetiminin en temel öğesi olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir fonksiyona sahiptir. Muhtarlarımız mahallelerinin sorunlarını, taleplerini ilgili makamlara ileterek devletle vatandaş arasında adeta bir köprü görevi görmektedir. Diğer taraftan devletimizin yaptığı hizmetler ile ilgili gerekli duyurular muhtarlarımız marifetiyle köylerde veya mahallelerde vatandaşlarımıza iletilmektedir. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemizde 18 bini köy ve 32 bini de mahalle olmak üzere yaklaşık 50 bin muhtarlık ve muhtar bulunmaktadır. Hatay ilimizde 593 mahalle muhtarı halkımıza hizmet vermektedir. İnanıyorum ki aynı şevk ve heyecanla görevlerini ifa eden muhtarlarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu hizmetlerinin yürütülmesinde devletinin yanında yer alacaktır. Ben kendilerine yaptıkları fedakârca hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü ise kendilerini böylesine mutlu eden bir günde kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube