Lastik Set Baraj neden hizmete alınmıyor?

BÜLENT KAVUK

Eski dönem Belediye Başkanları arasında yer alan Mehmet Yeloğlu döneminde milyonlarca lira para harcanarak inşa edilen ancak deneme süresi haricinde hiç çalıştırılmayan Asi Nehri üzerinde ki ‘Lastik Set Baraj’ kaderine terk edildi.

Dönemin Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu’nun Asi Nehrini güzelleştirme çalışmaları çerçevesinde yapımı tamamlanan Lastik Set Baraja neden milyonlarca lira para harcandıktan sonra kaderine terk edildiğini soran vatandaşlar, bu soruyu yıllardır sordukları halde kimsenin buna yanıt vermediğini söylediler.

Asi Nehrinin bu çerçevede harcanan paraya rağmen halen neden güzelleşemediğini ayrıca soran vatandaşlar, “Her gelen yönetimin ilk işi milyonlarca lirayı Asi Nehrine gömmek oluyor. Gelin görün ki Asi nehrinde güzelleşen bir şey olmadığı gibi çirkin manzaralara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu arada olan bizim paralarımıza oluyor” tepkisinde bulundular.

Set barajın yıllar önce bitmesine rağmen deneme süresi haricinde halen neden hizmete alınmadığını merak ettiklerini aktaran vatandaşlar ve çevre sakinleri, “Madem hizmete alınmayacaktı neden milyonlarca lira harcanarak inşa edildi? Değilse neden hizmete alınmıyor?” sorularını yönelterek yetkili birimlerden yanıt bekliyor.

Fotoğraflarda dünyanın ters akan tek nehri Asi ve üzerinde yıllar önce inşa edildiği halde halen hizmete alınmayan lastik set Barajın suyun üzerinde kalan bölümü görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube