‘Leyla’nın Evi’ kapalı gişe oynadı!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Zülfü Livaneli’nin çok sevilen romanından uyarlanana ve dokuz yıldır dokuz yüz oyun boyunca kapalı gişe oynayan Leyla’nın Evi Antakya’da da kapalı gişe oynadı. Meclis Kültür ve Sanat Merkezini hınca hınç dolduran sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Leyla’nın Evi izleyenlere unutulmaz bir tiyatro keyfi yaşattı. Müzikleri Zülfü ve Ferhat Livaneli’ye ait olan Celile Toyon’un Leyla’yı canlandırdığı oyunda Ahmet Uz, Dicle Alkan, Fatih Dönmez, Halim Ercan, Meral Asiltürk, Kaan Sevi, Koray Kurt ve İsmail Karaer rol aldı. Usta yönetmen Nedim Saban’ın yenilenen yorumuyla sahnelenen ve birbirinden yetenekli oyuncuların sergiledikleri performanslar ile tüm izleyicilerden takdir toplayan oyunda Yer yer bir hayatta kalma mücadelesi, yer yer bir dostluk hikayesi, yer yer bir müzikal düete dönüş sahnelendi. Oyun sonrasında oyuncuları uzun süre ayakta alkışlayan izleyenler mütevazi kişilikleri ile de gönüllerinde taht kurduklarını ifade etikleri sanatçılar ile bol bol fotoğraf çekilerek sanatçılara ve bu güzel oyunu kendileri ile buluşturan Murat Et organizasyon yöneticisi Murat Et’e teşekkür ettiler.

ET: ORGANİZASYONLARIMIZA ARA VERMEDEN DEVAM EDECEĞİZ

Leyla’nın Evi oyununun bekledikleri gibi yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Murat Et organizasyon yöneticisi Murat Et, Antakyalı sanatseverleri muhteşem bir tiyatro oyunu ile daha buluşturmanın haklı gururunu yaşadıklarının altını çizerek organizasyonlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. Bugüne kadar birçok oyunu başarılı bir biçimde Antakyalılar ile buluşturduklarını ifade eden Murat Et, Leyla’nın Evi oyununa gösterilen ilgi sonrasında daha bir motive olduklarını belirterek çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

Murat Et ayrıca sergiledikleri harika performans ile gönüllerde taht kuran Celile Toyon, Ahmet Uz, Dicle Alkan, Fatih Dönmez, Halim Ercan, Meral Asiltürk, Kaan Sevi, Koray Kurt ve İsmail Karaer ile oyunun başarılı yönetmeni Nedim Saban’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube