Lösemi çocuklar için kan bağışı kampanyası

ÖZKAN BAKKAYLI

Lösemi hastası Öykü Arin ve tüm Lösemili çocuklar için Samandağ’da başlatılan Kök Hücre Bağışı Kampanyasına Samandağ Belediyesi destek oldu. Samandağ Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden kampanyanın afişi paylaşılarak bütün vatandaşlar kampanyaya destek olmaya davet edildi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Abdullah Cömert Alanında bulunan çadırda kan vererek Kök Hücre Bağış Kampanyasına destek verdi. Ayrıca, Samandağ Belediyesi personelleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Personelleri, Eğitim-Sen Başkanı Serap Aldıç Sakallı, Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaş Karataş ve Eğitim-Sen üyeleri de kan vererek kampanyaya destek oldular.

Samandağlı vatandaşları kampanyaya destek olmaya çağıran İskenderun Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Sinan Atmaca, “Verilecek 1 ünite kanla 3 hastaya hem tedavi seçeneği sunmuş oluyoruz hem de hayat vermiş oluyoruz. Duyarlı Samandağ vatandaşlarını kan bağışı etkinliğimize davet ediyoruz. “ ifadelerine yer verdi.

“Öykü Arin ve Tüm Lösemili Çocuklar İçin SIRA SENDE” sloganı ile başlatılan kampanyaya destek olmak için 21 Ocak Pazartesi günü saat 10.00 ile 17.00 arasında Samandağ Abdullah Cömert Alanı’nda 18 – 50 yaş arası Hepatit B*C geçirmemiş Kanser, HIV(AİDS) tanısı almamış herkes kök hücre bağışında bulunabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube