LPG’li aracı yanmaktan vatandaşlar kurtardı

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay’ın İskenderun ilçesinde duman çıktığını fark eden çevredeki vatandaşların erken müdahalesi park halindeki LPG’li otomobili yanmaktan kurtardı.

Çay Mahallesi Mete Aslan Bulvarı ile E91 Karayolu kavşağı üzerinde bulunan Steel towers binasının zemin katındaki bir işyerinin önünde park halindeki 31 V 9903 plakalı otomobilin motor kısmında duman çıkmaya başladı. Çevredeki vatandaşların erken fark etmesi üzerine yangına ilk müdahale yapıldı.

Çevreden yangın tüpleri getirildi, olay yerine yakın bir motorize trafik polisi de aracın LPG’li olduğunu ve vatandaşlara uzaklaşmaları uyarısı yaparak çevre güvenliğini almaya çalıştı.

Birkaç vatandaş da aracın kaputunu açma girişimleri sırasında duman çıkan otomobilin motor kısmı alev aldı. Yapılan müdahale ile kaput açıldı, yangın büyümeden söndürüldü. Bu arada haber verilmesi üzerine HBB İtfaiye ekipleri de olay yerine ulaştı. İtfaiyeciler, LPG’li aracı inceledi, bazı kontrollerin ardından her ihtimale karşın, motor kısmına tazyikli su sıkarak soğutma çalışması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube