Lütfi Kaşıkçı TBMM’de katip üyeliğe seçildi

METİN DİNGİL

Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını gerçekleştirerek divan seçimini yaptı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’nu Başkanlığa, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’i Başkanvekilliğine, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz’ı Komisyon sözcülüğüne ve MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’yı katip üyeliğe öneren önerge komisyon üyeleri tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Yüksek İnşaat Mühendisi olan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı doktorasına Selçuk Üniversitesi’nde devam ediyor ve halen Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyon Üyesi olarak TBMM’de görev yapıyor.

Komisyon Başkanlığına seçilen AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, komisyonun önemli çalışmalara imza atacağını, zamanın sınırlı olması nedeniyle hızlı ve etkili kararlar alacaklarını, gerekirse alt komisyonlar kurarak Ankara dışındaki illerde de çalışma yapabileceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube