Mağdur olduk!

VEYSEL SAVAŞ

Defne ilçesinde toplu taşıma yapan sürücüler ile kooperatif başkanları bir araya geldi ve yeni ulaşım modeline katılmayan meslektaşlarına tepki gösterdi.

Oda binasının toplantı salonunda bir araya gelen çok sayıda sürücü yanı sıra Defne Şoförler Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şefik Kılıç, Defne- Antakya Otobüs Minibüs Kooperatif Başkanı Ali Oduncu, Defne Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Karataş yanı sıra Defne Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yusuf Ceylan’da katıldı.

Dönüşüm sistemine katılmayan sürücülerin sistemi oluşturan ve sisteme itirazsız katılım gösteren şoförleri mağdur ettiklerini açıklayan sürücüler buna bir çare bulunmasını istediler.

Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere, Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a seslenen sürücüler ve Kooperatif Başkanları, dönüşüme katılmayan sürücülerin yeterli ölçüde denetlenmediklerini de hatırlatarak, “İstedikleri saatte, istedikleri yerden geçiyorlar. Hiçbir disipline tabi değiller. 1 liraya, 1,5 liraya yolcu taşıyorlar. Buna çare istiyoruz” dediler.

Şoförler adına konuşan Defne- Antakya Otobüs Minibüs Kooperatif Başkanı Ali Oduncu Dönüşüme katılım gösteren şoförlerin mağdur edildiğini bir kez daha tekrarlayarak şunları söyledi: “2018 yılının Şubat ayından bu yana dönüşüm yaşama geçti. Dönüşüme 8 Kooperatiften 335 üyemiz katılarak destek verdi. Ancak iki ayrı kooperatife mensup 29 kadar şoför katılmadı. Bu bölgede günlük ortalama 18 bin yolcu potansiyeli var. Bir düşünün dönüşüm sistemine katılan 335 üye 18 bin yolcunun 10 binini taşırken, sadece 29 kişi olan ve dönüşüm sistemine tabi olmayan grup ise geriye kalan 8 bin yolcuyu taşıyor. Burada yaşanan bu haksızlık bizleri isyan ettiriyor” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube