Mamalar çalınıyor mu?

ALİ YOLCU

Sokak hayvanları için Antakya’nın farklı noktalarına konulan beslenme noktalarına yemek ve su konmadığını ileri süren vatandaşlar “Bunlar süs için mi kondu?” tepkisinde bulundular.

Bazı vatandaşlar ise belediye ekiplerinin su ve yemek konduğunu ancak bazı sorumsuz kişilerin saldırısına uğrayan kapların içinin boşaltıldığını söylediler.

Konulan mama türü hayvan yemeğinin bazı kişiler tarafından çantaya doldurularak kendi evlerinde besledikleri havanlara götürüldüğünü öne süren vatandaşlar, duruma şaşırdıklarını söylediler.

OLAYA ŞAHİT OLAN BİR VATANDAŞ

Olaya şahit olan bir vatandaş, “Kendim gördüm bir kadın elinde ki naylon poşete yemekleri doldurup oradan uzaklaştı. Kadına müdahale ettim, bu yemeklerin sokak hayvanları için konduğunu söyledim. Beni azarladı. Az kalsın kavga edecektik. İnkâr etti. Böyle bir şey yapmadığını söyledi” ifadesinde bulundu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkili birimleri ise Mama ve su noktalarının ihmal edildiği yönünde ki söylentinin gerçeği yansıtmadığını ileri sürerek, “Düzenli olarak o kaplar dolduruluyor. Ancak sorumsuz kişiler böyle girişimlerde bulunuyorsa bizim yapabileceğimiz fazla bir şey yok. Bu kültür meselesidir” dediler.

Fotoğraflarda Antakya’nın farklı iki noktasında yer alan mama ve su noktaları görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube