Mandalina dalında kaldı!

ALİ YOLCU

Marketlerde ve manavalar da kilogramı 2 ile 4 lira arasında değişen narenciye çeşitlerinin sultanı Mandalina önceki senelerde olduğu gibi bu sene de dalında kaldı.

Samandağ ve çevre yerleşim birimlerinde dalından ancak 50 kuruşa tüccarlar tarafından alınan mandalinayı dalında bırakmayı tercih eden vatandaşlar, “50 kuruş masrafının da altında. Toplayıp sadece 50 kuruşa satacağımıza dalında kalsın daha iyi. Her yıl aynı şeyi yaşamak kaderimiz oldu” tepkisinde bulundular.

Konu komşu herkesle ürünlerini paylaştıklarını söyleyen üreticiler, “Bari komşularımız, tanıdıklarımız gelsinler ve koparsınlar tüccarlara ve aracılara paramızı yedireceğimize onlar yesin” dediler.

KİLOGRAMI 50 KURUŞ

Mandalina da yaşanan fiyat farkı için tepki gösteren üreticiler, “Nasıl olduğunu anlayamıyoruz. Markette 4 liraya satılan bir ürün dalında nasıl oluyor da 50 kuruş ediyor? Bu para bizim el emeğimizin bedeli dahi değil. Koyduğumuz gübre, sulama ve ilaçlama cabası. Bu yılda önceki yılarda olduğu gibi sezon sonunda kalan mandalinaları hayvanlara yem olarak vereceğiz. Bize ne acıyan var ne de soran” dediler.

Fotoğraflarda dalında kalan mandalina görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube