Marketlerle hal arasında 4 kat fiyat farkı var!

ALİ ATASOY

Antakya Sebze ve Meyve Halinde satışa sunulan sebze ve meyvelerin market, semt pazarı ve manavlara göre çok daha ucuz olduğunu belirten vatandaşlara bir destek de Antakya Sebze Hali Komisyoncuları Başkanı Mustafa Nizamettin Bal’dan geldi.

Antakya Sebze ve Meyve Halini ziyaret ederek dernek başkanı Mustafa Nizamettin Bal ile sohbet eden haber ekibimiz hal fiyatları ile market fiyatlarının karşılaştırılması sonucunda 4 kata varan fiyat farkı yaşandığını gözlemledi.

Aradaki fiyat farkının aracılara gittiğini ortaya koyan cümleler kuran vatandaşlar ise “Durumu herkes biliyor. Sayın Cumhurbaşkanından tutun Bakanlara kadar yaşanan bu durumu herkes biliyor. Ancak bugüne kadar kimse el atmadı. Örneğin sebze halinden 1 ile 1.5 lira arasında satın alınan bir kilogram domates tüketiciye ulaşana kadar fiyatı 3 ile 5 lirayı buluyor. Benzer fiyatlar tüm ürünlerde yaşanıyor” dediler.

TALEBİ YERİNE GETİREMEYİZ

Bir de talepte bulunan vatandaşlar Antakya Sebze ve Meyve Halinde açılacak bir reyon sayesinde toptan satışın yanı sıra perakende satış da yapılabileceğine işaret ettiler.

Bu durumu Antakya Sebze Hali Komisyoncuları Başkanı Mustafa Bal’a ileten haber ekibimiz ne yazık ki böyle bir şeyin mümkün olmadığını öğrendi.

Hal yasasına göre perakende satışın mümkün olmadığını aktaran Mustafa Nizamettin Bal, “Yasalara aykırı olur. Bunu yapabilme şansımız yok” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube