Maşuklu’da trafolar tamam!

BÜLENT KAVUK

Merkez ilçe Antakya’nın içme suyu ihtiyacını karşılamak üzere Maşuklu Mahallesi Hazine arazisi içinde açılan su kuyularının enerji ihtiyaçlarını giderecek trafolarda kuruldu. Trafolardan kuyulara sağlanan enerjiyle faal hale gelen Maşuklu Mahallesi su kuyuları merkez ilçe Antakya’nın bazı noktalarında yaşanan susuzluk meselesine çözüm olacak.

Geçtiğimiz aylarda Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU ekipleri tarafından açılan su kuyularının elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için yapılan trafoların elektrik kesintisi halinde otomatik olarak devreye girdiği ve kuyulara enerji sağladığı belirtildi.

Kuyuların tam kapasite devreye girmesiyle birlikte Antakya’ya bağlı mahallelerde artık su kesintisi yaşanmayacağını belirten HATSU İdaresi, Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından sondaj işlemi ile açılan kuyuların bir kısmında sonuç alındığını ve bağlantıların yapılması ile mevcut bölgelerde önemli derecede yol kat edileceğini açıkladı.

Genel Müdürlük, Antakya ilçesine bağlı Maşuklu Mahallesinde 4 kuyu, Reyhanlı ilçesinde 4 kuyu, Kırıkhan ilçesinde 1 su kuyusunun açıldığını ve diğer bölgelerde sondaj kuyularının açılmasına devam edileceğini bildirdi.

Hatay genelinde planlanan içme suyu projelerinin önemli olduğunu belirten İdare, yeni içme suyu hatlarının döşenmesi ve açılan sondaj kuyularının tamamının devreye girmesi ile vatandaşların rahata kavuşacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube